Doświadcz w sobie cykliczności natury

Joga dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas, kiedy kobieta wchodzi ze sobą w nową relację. Zmienia się jej ciało i psychika. Ciało przez kilka miesięcy staje się domem dla rozwijającego w nim się dziecka,  z kolei umysł  kobiety w ciąży zaczyna kierować uwagę w nieznane dotąd obszary przyszłego macierzyństwa i rodzicielstwa.  

Ten rozciągnięty na kilka miesięcy proces może być niezwykłą podróżą, zakończoną satysfakcjonującym porodem, a także miękkim wejściem w macierzyństwo. Żeby jednak tak się stało, potrzeba uważności na sobie i kilku narzędzi, jakie zdecydowanie daje joga.

Joga dla kobiet w ciąży to praktyka skupiona na zaopiekowaniu się sobą i swoim dzieckiem. Rozbudza czucie w ciele, pozwala nazwać swoje potrzeby, pomaga w odnajdowaniu połączeń  między głową, a ciałem, a  także uświadamia oddech.

Joga dla kobiet w ciąży Poznań

Celem jest dobre samopoczucie psychofizyczne, wewnętrzny spokój i poczucie ugruntowania w swoim ciele, głowie i życiu. W ciąży na macie szukamy przyjemności, rozluźnienia i sposobów na ulżenie sobie w różnych dolegliwościach ciążowych. Korzystamy z wielu pomocy jak koce, wałki, klocki, paski.

Uczymy się akceptować, że ciało ma swoje ograniczenia, a zmienność to naszą kobieca natura.

joga po porodzie Poznań Natalia Mińska

Joga po porodzie

Poród to wydarzenie transformujące kobietę na wielu płaszczyznach. Zmiany fizyczne w ciele, których kobieta doświadcza przed, i po porodzie oddziałują na całą jej psychikę. Zmienia się gospodarka hormonalna i funkcjonowanie kluczowych układów w naszym ciele. To okres burzliwych zmian, mogących powodować huśtawkę nastrojów i niepokój.

Stan ten osiąga swoją kulminacje po porodzie, w okresie nazywanym połogiem. Połóg to trudny okres w życiu kobiety tuż po narodzinach dziecka, kiedy w dość szybkim czasie cofają się zmiany ciążowe w organizmie kobiety, a wraz z nimi pojawia się szereg dolegliwości natury psycho-emocjonalnej. To wybuchowa mieszkanka szczęścia, ulgi, lęków, bólu i różnego rodzaju niepokojów.

Tutaj na ratunek znowu przychodzi joga, która pomaga przywrócić równowagę do ciała i ducha. Praktyka połogowa nastawiona jest na rekonwalescencje i regenerację po porodzie i okresie ciąży.

W niezwykle łagodny sposób, joga wspomaga oczyszczanie macicy, dotlenia, sprzyja wewnętrznej stabilizacji i spokojowi. Oddech brzuszny relaksuje, uspakaja i masuje narządy wewnętrzne. W początkowej fazie są to delikatne ruchy i pozycje, ale z każdym tygodniem kobieta czuje się lepiej i może więcej. Praktyka połogowa jest zawsze indywidualną kwestią każdej kobiety.
Wpływ na nią ma samopoczucie po porodzie – rozstęp mięśni brzucha, stan krocza, piersi i ogólny stan psychiczny kobiety.

Jogowe wyjazdy kobiece

Cielesna i duchowa ewolucja kobiecości

Jogowe wyjazdy to propozycja dla wszystkich kobiet, pragnących podładować swoje wewnętrzne akumulatory. Praca z ciałem i spędzenie wartościowego czasu w kobiecym kręgu, pozwala doświadczyć głębiej swojego ciała, wymienić wzajemne doświadczenia i popracować nad sobą w holistyczny sposób. To okazja do zadbania o siebie, zatrzymania się od pędu codzienności, i bycie blisko swoich potrzeb.

Joga jako narzędzie do pracy ze sobą pozwala w szybkim czasie uzyskać dobrostan w ciele i umyśle. Poprzez zróżnicowaną dynamikę i formy jogi, docieramy do zamkniętych i zblokowanych miejsc w ciele, uwalniamy w sobie energię i nowe przestrzenie.

Wyjazdy skierowane są dla osób już praktykujących, jak i do tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą. Praktykujemy jogę w różnych jej odsłonach, ale to co łączy wszystkie „style” to radość z pracy ciałem, oddechem i ciekawość odkrywania nowego.

Istotnym elementem wyjazdów jogowych są spotkania kobiet w kręgu, polegające na wymianie doświadczeń i uczuć. Opowiadanie sobie wzajemnych historii, uczy słuchać, wyostrza zmysły , pozwala zaistnieć empatii. To świetny sposób na zadbanie o siebie,  i bycie tu i teraz.

wyjazd z jogą Natalia Mińska

Wyjazdy z jogą to także kontakt z przyrodą, czyli spacery do lasu i sensoryczne doznania zmysłowe, jaki zawsze daje kontakt z naturą. Jeżeli szukasz wyciszenia, a także chcesz popracować nad sobą w aspekcie ciała i ducha, te wyjazdy są dla Ciebie.

Leśne kąpiele jogowe

Leśne kąpiele jogowe to jednodniowe spotkania na łonie natury będące połączeniem doświadczania lasu, swojego ciała i oddechu. To wyjątkowe sesje jogi pośród szumiących drzew, a także cudowny relaks w hamakach pozwalający Ci w pełni osadzić się w sobie, i otaczającej Cię naturze.

Doświadczysz wyciszenia i ukojenia, które pozwoli Ci zatrzymać się – być tu i teraz.
Poczujesz swoje ciało, połączysz się ze swoimi emocjami i nawiążesz głęboki, piękny i prawdziwy kontakt ze sobą.

joga indywidualna Poznań i okolice Natalia Mińska

Jogowe sesje indywidualne

Indywidualne sesje jogi pozwalają na to, abyś mógł/mogła całkowicie skoncentrować się na sobie. Dają Ci pełną uwagę nauczyciela, który podchodzi indywidualnie do Twoich potrzeb.

Poznaje Twoje blokady na tle fizycznym, i emocjonalnym, rozluźnia je wykorzystując szerokie spektrum pozycji w jodze, a także specjalnie dobrane sekwencje.

Wzmacniasz i uelastyczniasz swoje ciało, rozwijasz swoją siłę, wolę i poszerzasz strefę komfortu w sobie i na zewnątrz.

Facebook Joga Poznań Natalia Mińska
Instagram joga doula Natalia Mińśka Poznań
Spotify doula Natalia Mińska Poznań