Doświadczaj i odkrywaj

Joga dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas, kiedy kobieta wchodzi ze sobą w nową relację. Zmienia się jej ciało i psychika. Ciało przez kilka miesięcy staje się domem dla rozwijającego w nim się dziecka,  z kolei umysł  kobiety w ciąży zaczyna kierować uwagę w nieznane dotąd obszary przyszłego macierzyństwa i rodzicielstwa.  

Ten rozciągnięty na kilka miesięcy proces może być niezwykłą podróżą, zakończoną satysfakcjonującym porodem, a także miękkim wejściem w macierzyństwo. Żeby jednak tak się stało, potrzeba uważności na sobie i kilku narzędzi, jakie zdecydowanie daje joga.

Joga dla kobiet w ciąży to praktyka skupiona na zaopiekowaniu się sobą i swoim dzieckiem. Rozbudza czucie w ciele, pozwala nazwać swoje potrzeby, pomaga w odnajdowaniu połączeń  między głową, a ciałem, a  także uświadamia oddech.

Joga dla kobiet w ciąży Poznań

Celem jest dobre samopoczucie psychofizyczne, wewnętrzny spokój i poczucie ugruntowania w swoim ciele, głowie i życiu. W ciąży na macie szukamy przyjemności, rozluźnienia i sposobów na ulżenie sobie w różnych dolegliwościach ciążowych. Korzystamy z wielu pomocy jak koce, wałki, klocki, paski.

Uczymy się akceptować, że ciało ma swoje ograniczenia, a zmienność to naszą kobieca natura.

joga po porodzie Poznań Natalia Mińska

Joga po porodzie

Poród to wydarzenie transformujące kobietę na wielu płaszczyznach. Zmiany fizyczne w ciele, których kobieta doświadcza przed, i po porodzie oddziałują na całą jej psychikę. Zmienia się gospodarka hormonalna i funkcjonowanie kluczowych układów w naszym ciele. To okres burzliwych zmian, mogących powodować huśtawkę nastrojów i niepokój.

Stan ten osiąga swoją kulminacje po porodzie, w okresie nazywanym połogiem. Połóg to trudny okres w życiu kobiety tuż po narodzinach dziecka, kiedy w dość szybkim czasie cofają się zmiany ciążowe w organizmie kobiety, a wraz z nimi pojawia się szereg dolegliwości natury psycho-emocjonalnej. To wybuchowa mieszkanka szczęścia, ulgi, lęków, bólu i różnego rodzaju niepokojów.

Tutaj na ratunek znowu przychodzi joga, która pomaga przywrócić równowagę do ciała i ducha. Praktyka połogowa nastawiona jest na rekonwalescencje i regenerację po porodzie i okresie ciąży.

W niezwykle łagodny sposób, joga wspomaga oczyszczanie macicy, dotlenia, sprzyja wewnętrznej stabilizacji i spokojowi. Oddech brzuszny relaksuje, uspakaja i masuje narządy wewnętrzne. W początkowej fazie są to delikatne ruchy i pozycje, ale z każdym tygodniem kobieta czuje się lepiej i może więcej. Praktyka połogowa jest zawsze indywidualną kwestią każdej kobiety.
Wpływ na nią ma samopoczucie po porodzie – rozstęp mięśni brzucha, stan krocza, piersi i ogólny stan psychiczny kobiety.

Jogowe wyjazdy dla kobiet

Odpoczynek dla ciała i ducha

Jogowe wyjazdy to propozycja dla wszystkich kobiet, pragnących podładować swoje wewnętrzne akumulatory. Praca z ciałem i spędzenie wartościowego czasu w kobiecym kręgu, pozwala doświadczyć głębiej swojego ciała, wymienić wzajemne doświadczenia i popracować nad sobą w holistyczny sposób. To okazja do zadbania o siebie, zatrzymania się od pędu codzienności, i bycie blisko swoich potrzeb.

Joga jako narzędzie do pracy ze sobą pozwala w szybkim czasie uzyskać dobrostan w ciele i umyśle. Poprzez zróżnicowaną dynamikę i formy jogi, docieramy do zamkniętych i zblokowanych miejsc w ciele, uwalniamy w sobie energię i nowe przestrzenie.

Wyjazdy skierowane są dla osób już praktykujących, jak i do tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą. Praktykujemy jogę w różnych jej odsłonach, ale to co łączy wszystkie „style” to radość z pracy ciałem, oddechem i ciekawość odkrywania nowego.

Istotnym elementem wyjazdów jogowych są spotkania kobiet w kręgu, polegające na wymianie doświadczeń i uczuć. Opowiadanie sobie wzajemnych historii, uczy słuchać, wyostrza zmysły , pozwala zaistnieć empatii. To świetny sposób na zadbanie o siebie,  i bycie tu i teraz.

wyjazd z jogą Natalia Mińska

Wyjazdy z jogą to także kontakt z przyrodą, czyli spacery do lasu i sensoryczne doznania zmysłowe, jaki zawsze daje kontakt z naturą. Jeżeli szukasz wyciszenia, a także chcesz popracować nad sobą w aspekcie ciała i ducha, te wyjazdy są dla Ciebie.

Leśne kąpiele jogowe

Leśne kąpiele jogowe to jednodniowe spotkania na łonie natury będące połączeniem doświadczania lasu, swojego ciała i oddechu. To wyjątkowe sesje jogi pośród szumiących drzew, a także cudowny relaks w hamakach pozwalający Ci w pełni osadzić się w sobie, i otaczającej Cię naturze.

Doświadczysz wyciszenia i ukojenia, które pozwoli Ci zatrzymać się – być tu i teraz.
Poczujesz swoje ciało, połączysz się ze swoimi emocjami i nawiążesz głęboki, piękny i prawdziwy kontakt ze sobą.

joga indywidualna Poznań i okolice Natalia Mińska

Jogowe sesje indywidualne

Indywidualne sesje jogi to oferta skierowana do osób pragnących dostosować zajęcia jogi do swojego grafiku.

To także propozycja dla osób pragnących pracować sam na sam z nauczycielem w swoim tempie, według swoich potrzeb.

Cała uwaga skupiona jest na Tobie, nauczyciel daje Ci indywidualne instrukcje i korekty.

Sprzęt potrzebny do praktykowania jogi zapewnia nauczyciel.

Zajęcia trwają 90 min, odbywają się albo w domu klienta albo w Studio Pracy z Ciałem Bodhi ulica Skrabka 33 (Grunwald).

Cena za zajęcia uzależniona jest indywidualnie (dojazd, opłata za salę, ilość i długość sesji).

150 zł – 250 zł

Facebook Joga Poznań Natalia Mińska
Instagram joga doula Natalia Mińśka Poznań
Spotify doula Natalia Mińska Poznań