Mam na imię Natalia, jestem doulą i nauczycielką jogi.

W życiu kieruję się ciekawością, pasją i autentycznością. Uwielbiam się głośno śmiać, i zachwycać małymi rzeczami. Kocham las i przyrodę, wzruszają mnie wschody słońca i poranki, fascynują ludzie. Mam w sobie dziecięcą radość i zachwyt, ogromne pokłady energii, miłości i dużą potrzebę dzielenia się tym, z innymi.

Te cechy zaprowadziły mnie na matę jogi 16 lat temu, pozwoliły mi odbyć wiele fascynujących podróży po świecie. Dzięki nim doświadczyłam macierzyństwa w cudowny i wyjątkowy sposób. Poznałam wielu, inspirujących ludzi, a co połączone razem wyznaczyło mój obecny zawodowy kierunek.

Sesja jogi Poznani Natalia Mińska

Z jogą spotkałam się pierwszy raz na Islandii w 2006 r., kiedy poszłam na swoją pierwszą sesję w języku islandzkim. To było magiczne przeżycie! Twardość języka w połączeniu z miękkością jaką wyzwoliły we mnie asany. Już po pierwszej sesji poczułam ogromne wewnętrzne poruszenie, i lekkość. Doświadczyłam swojego ciała w niespotkany wcześniej sposób. Zapragnęłam więcej… i tak to się właśnie zaczęło.

Praktykowałam zawsze z serca, z ciekawości, radości i wewnętrznej potrzeby odkrywania siebie.
Po drodze spotykałam ważnych nauczycieli, którzy wyznaczali mi ścieżkę i kierunek.

W pewnym czasie pojawiła się we mnie chęć dzielenia moją pasją, i uporządkowania mojej praktyki. Najpierw zrobił kurs na instruktora jogi akredytkowany przez EFIB, pod okiem mojej nauczycielki Katarzyny Peki. Potem kurs nauczycielski według metody Iyengara u Nataszy Moszkiewicz i Ewy Wardzały. Szczególną rolę w mojej jogowej edukacji odgrywa mój obecny nauczyciel – Andrzej Kozłowski , któremu zawdzięczam rozbudzenie we mnie pasji do nauczania.

Szalenie bliska jest mi amerykańska nauczyciela jogi Carrie Owerco, z którą regularnie joguje od kliku lat za pośrednictwem platformy intranetowej. Carrie jest cudowna – wesoła, entuzjastyczna, pełna życia. Jej wewnętrzna radość i pasja za każdym razem rozpala we mnie ogień i żar.

Cały czas się szkolę i studiuję jogę w praktyce własnej.

Kiedy tylko mam okazję bywam na warsztatach doszkalających u polskich i zagranicznych nauczycieli.

Ostatnimi czasy jestem pod ogromnym wrażeniem Davida Meloni, nauczyciela z Włoch. Meloni ma niesłychany talent dydaktyczny, ogrom pasji i naprawdę uwielbia uczyć.

Najbliższą metodą praktyki jogi jest dla mnie system opracowany przez B.K.S. Iyengara

Nauczycielka jogi Natalia Mińska

W jodze nieustannie poszukuję

Kocham precyzje i działanie metody Iyengara, uwielbiam fantazję eksplorowania u Andrzeja Kozłowskiego, połączoną z głęboką filozofią jogi, fascynuje mnie lekkość Carrie, uziemienie i wewnętrzny spokój Kasi Peki.

Otaczam się inspirującymi nauczycielami, którzy pomagają mi sięgać głębiej, ale sama dla siebie jestem inspiracją za każdym razem kiedy wchodzę na matę.

Kocham jogę, z głębi mojego serca, i tą miłością dzielę się z innymi.

Ważnym momentem mojego życia było doświadczenie macierzyństwa. Mam dwójkę cudownych dzieci, a początki tej przygody rozbudziły we mnie pasję do wspierania okołoporodowo innych kobiet. W taki sposób zostałam doulą, ze serca, powołania i potrzeby dzielenia się.

Towarzyszyłam już przy wielu poradach, wspieram kobiety, i pary na drodze zdobywania wiedzy okołoporodowej i osadzania się w rodzicielstwie. Pomagam poczuć się kompetentnym rodzicem, wejść w nową rolę z odwagą, zaufaniem do siebie i spokojem.

Wierzę, że każdy człowiek ma swoje miejsce na świecie i swoją drogę do szczęścia. Niezwykle się cieszę, że udało mi się na nią wkroczyć, dzięki temu mogę realizować wszystkie swoje talenty i najlepsze cechy, doskonalić się i ciągle się uczyć.
Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkie kobiety, które czują, że mogę zostać właśnie ich doulą, lub chciałyby spotkać się ze mną na macie.

Spotkajmy się, poznajmy i porozmawiajmy!

Facebook Joga Poznań Natalia Mińska
Instagram joga doula Natalia Mińśka Poznań
Spotify doula Natalia Mińska Poznań